DIETA OXY – to skuteczna dieta białkowa. Ile schudniesz na diecie OXY?

DIETA OXY – to skuteczna dieta białkowa. Ile schudniesz na diecie OXY?
4.5 (89.14%) 35 votes

Dieta OXY. Co to i jak działa?

Wśród wielu obecnie modnych i ponoć skutecznych diet, niedawno pojawiła się kolejna, nazywana dietą OXY. Jest to następczyni słynnej diety Dukana, czyli nowa odsłona wysokoproteinowej metody na odchudzanie. Jednak według tego, co mówią jej twórcy, jest ona znacznie ulepszoną wersją. A więc co to jest dieta OXY? Jak działa i na jakie efekty pozwala?

Jakie są ogólne założenia diety OXY?

Podobnie jak w osławionej diecie Dukana, sposób ten jest podzielony na kilka poszczególnych faz. Mamy tu 3 tygodni, każdy z nich ma za zadanie dać inne rezultaty. Podstawą jej jest wysokoproteinowy jadłospis, ale wzbogacony OXY Shake’ami, czyli pełen antyoksydacyjnych składników napój z żurawiny, otrąb pszennych i kefiru. Ma on wspomagać zdrowie układu moczowego oraz detoksykować organizm wraz z ogólnym jego wzmacnianiem, co jest potrzebne podczas tak rygorystycznej diety.

Dlaczego żurawina?

Żurawina jest genialnym darem natury, który kompleksowo wspomaga odchudzanie poprzez przyspieszanie metabolizmu. Dodatkowo świetnie usuwa toksyny, a sama w sobie ma niezwykle mało kalorii.

Dieta Oxy

Jak wyglądają poszczególne etapy diety OXY?

1. Spalanie tłuszczu.

Etap bardzo podobny do osławionej diety Dukana. Poprzez spożywanie dużych ilości białka zwierzęcego, następuje szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. Jednak tutaj poprzez dodanie OXY Shake’ów nie ma tak wielkiego ryzyka obciążenia głównych narządów doprowadzenia do ich zmian.

2. Utrwalenie.

Drugi tydzień polega na włączeniu do diety białka roślinnego w ilości 50:50 wraz z białkiem zwierzęcym. W tym momencie dieta OXY powinna działać jak swoisty „utrwalacz” efektów z pierwszego tygodnia. Zapobiegając efektowi jo-jo i utrzymując stosunek utraconej wagi.

3. Równowaga.

Ostatni tydzień to faza, w której chcemy, aby nasz organizm wrócił do równowagi, co podkreśla zniwelowanie efektu jo-jo, któremu przeciwdziałamy już w drugim tygodniu. Wracamy do ilości białka na poziomie 15-20%, czyli takiego, jakie jest zalecane przy zrównoważonej diecie. A nasz organizm powoli wraca do zdrowego rytmu.

Jakie efekty może dać dieta OXY?

Twórcy tego rodzaju terapii odchudzającej obiecują spadek wagi nawet o 15 kg w ciągu 3 tygodni. Brzmi niesamowicie prawda? Jednocześnie nie ma na to gwarancji, gdyż każdy organizm podchodzi do zmiany jadłospisu indywidualnie.

Czy dieta OXY jest bezpiecznym sposobem na odchudzanie?

Opinie są podzielone. Z jednej stron jest to następczyni diety Dukana, która okazuje się mieć dużo negatywnych skutków na organizm. Z drugiej ludzie odpowiedzialni za jej powstanie twierdzą, że ryzyko jest znacznie zmniejszone, praktycznie do zera, za względu na skrócenie czasu trwania w 100% proteinowego jadłospisu do jednego tygodnia oraz dodania OXY Shake’ów.

Czy każdy może spróbować diety OXY?

Dieta OXY, podobnie jak dieta Dukana ma wiele przeciwwskazań. Żeby rozpocząć jej stosowanie, należy pamiętać, że nasz organizm nie może być obciążony żadnymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego, nietolerancjami i alergiami na różne rodzaje białka, ani w okresie dużych zmian lub wzrostu.