Dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu

Dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu
4.5 (90%) 26 votes

mężczyznaJak to jest, że w czasach, kiedy ponad 90% kobiet ma cellulit, czyli nieapetyczną skórkę pomarańczową na udach, brzuchu czy pośladkach; mężczyźni nie mają z tym najmniejszego problemu. To nie do końca tak, że zupełnie nie mają, gdyż taki wygląd (specjalnie zaznaczam wygląd, a nie konkretnie cellulit), zdarza się także u facetów. Natomiast sama w sobie przypadłość, jest raczej problemem stricte kobiecym, gdyż dużą rolę w jego powstawaniu odgrywają właśnie kobiece hormony płciowe, a szczególnie estrogen.

 

 

Skąd się bierze cellulit?

Żeby zrozumieć, dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu, ważne jest, aby na początek zrozumieć mechanizmy jego powstawania. Oczywiście całkowicie nie są one poznane, bo gdyby tak było, to prawdopodobnie wiele z nas pozbyłoby się problemu raz na zawsze. Aczkolwiek istnieją pewne stałe, które predysponują nas do jego powstawania.

Po pierwsze, cellulit powstaje głównie na udach i pośladkach. Są to miejsca, które u kobiet, w odróżnieniu pod mężczyzn, są niezwykle podatne na wszelkie odkładanie się nadmiernej tkanki tłuszczowej w takich, a nie innych ilościach.

Cellulit lubi także wysokie temperatury. Dlatego dużo częściej powstaje, gdy jesteśmy fanami wygrzewania się w wannie gorącej wody czy opalania. Nie da się ukryć, że takie wylegiwanie się w gorącej wodzi, jest częściej domeną kobiet.

Ale co najważniejsze. Na powstawanie cellulitu mają wpływ hormony płciowe, czyli przede wszystkim estrogeny. Jest to hormon, który jest zwalczane przez męską tarczę testosteronową. Dlatego większość mężczyzn o cellulicie wie tylko z opowiadań partnerek.

No więc dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu?

Dlatego, że uwarunkowania kobiece są dużo silniejsze, a cellulit u facetów powstaje sporadycznie głównie przez zaniedbanie (tak Panowie, cellulitu powinniście się wstydzić; w przeciwieństwie do kobiet, które często nie mają wpływu na jego powstawanie).

Kolejne co odróżnia mężczyzn od kobiet, a tym samym warunkuje powstawanie skórki pomarańczowej, jest cykl menstruacyjny. Podczas niego pojawiają się wyjątkowo duże zarówno wahania hormonów, a jak już wiemy niektóre z nich, mają ogromny wpływ na powstawanie cellulitu, jak i zmiany w obrębie ilości zatrzymywanej wody w organizmie. Często przed miesiączką, kobiecy organizm zbiera wodę, zamiast ją usuwać w odpowiednich ilościach. Kobiety czują się lekko opuchnięte, a pod skórą tworzą się grudki tłuszczu otoczone wodą, dające nieestetyczny wygląd.

A co jak u mężczyzny pokaże się cellulit?

I tu okazuje się, że jest to niesprawiedliwe, ale facet może po prostu zacząć o siebie bardziej dbać, a pomarańczowa skórka na jego ciele, zniknie tak szybko, jak się pojawiła. W przeciwieństwie do kobiet mężczyznom wystarczy trochę więcej ruchu i nieco zdrowsze posiłki, a skóra w szybkim tempie zyska dawny, elastyczny wygląd.

TO jak to jest z tym męskim cellulitem?

Zdarza się, ale wyjątkowo rzadko i nie do końca z takich samych przyczyn, jak i efektem jak u kobiet. Dlatego pozostaje nam zazdrościć Panom braku skłonności i dbać o siebie najlepiej jak możemy.