Jak pozbyć się cellulitu raz na zawsze – Skuteczne metody

Jak pozbyć się cellulitu raz na zawsze – Skuteczne metody
4.3 (86.47%) 34 votes

Cellulit – co każda kobieta wiedzieć powinna?

Jest poważnym problemem dla wielu kobiet na całym świecie, a walka z nim staje się priorytetem dla wielu miłośniczek pięknego i zdrowego wyglądu. Cellulit to nasz wróg, z którym musimy prowadzić konsekwentną walkę. By mogła przynieść ona dobre rezultaty, musimy dowiedzieć się sporo na temat tego problemu.

Co zatem każda z nas powinna wiedzieć na temat cellulitu? Czym właściwie jest cellulit?

Cellulit nie bez powodu określany jest mianem „pomarańczowej skórki”. To specyficzna nierówność skóry, w przypadku której charakterystyczną cecha stają się grudki i dołeczki. Są one skutkiem nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w skórze i zmian, do jakich dochodzi w obrębie tkanki łącznej. Problem ten dotyczy przede wszystkim kobiet, których budowa anatomiczna sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej w rejonie ud, brzucha i pośladków. To właśnie tu skóra najczęściej pada ofiarą cellulitu, o te części ciała trzeba się też w porę zatroszczyć w odpowiedni sposób. Jak rozwija się ten problem? Im wcześniej zostanie podjęta walka z cellulitem, tym większa szansa na zakończenie jej sukcesem. Ważne staje się zatem obserwowanie tych zmian, którym ulega nasza skóra.

pomarańczowa skórka

Cellulit nie jest problemem, który pojawia się z dnia na dzień. Jakie objawy mogą świadczyć o początkach kłopotów? Pierwszym niepokojącym sygnałem są niewielkie bruzdy, które pojawiają się w chwili, gdy ściskamy fragment skóry. Z czasem bruzdy i grudki te stają się coraz bardziej widoczne. Im później dostrzeżemy te zmiany, tym trudniejsza stanie się walka o odzyskanie pięknego wyglądu. Jakie czynniki mogą sprzyjać rozwojowi tego problemu? Cellulit może się rozwijać pod wpływem wielu czynników. Zbyt tłusta dieta, brak aktywności fizycznej oraz siedzący tryb życia – oto główne przewinienia, za które płaci nasza skóra. Problemom związanym z wyglądem skóry sprzyja też noszenie zbyt ciasnych ubrań, palenie papierosów oraz zbyt częste sięganie po alkohol lub mocną kawę. Warto też pamiętać o roli hormonów. Czasem cellulit okazuje się skutkiem zaburzeń związanych z nimi, warto zatem uważnie obserwować swój organizm pod kątem zaburzeń hormonalnych. Kiedy warto pomyśleć o poddaniu się specjalistycznym zabiegom? Walka z tak podstępnym wrogiem, jakim jest cellulit, bywa dość trudna.

Choć na rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnych kosmetyków, nie zawsze są one w stanie rozwiązać problemy związane z pomarańczową skórką. Z tego też względu wiele kobiet odwiedza gabinety kosmetyczne, w których przeprowadzane są specjalistyczne zabiegi antycellulitowe. Kiedy warto się na nie zdecydować? Z pewnością wskazaniem do zabiegu są coraz większe grudki i coraz bardziej widoczne rozstępy. Zabiegi takie pomagają też w walce z zatrzymywaniem wody w organizmie oraz ze zwiotczeniem mięśni. Warto zawsze udać się na konsultacje do specjalisty, który ustali, jakie zabiegi w danym przypadku będą najlepszym rozwiązaniem.

Z jakich zabiegów kosmetycznych można skorzystać w walce z pomarańczową skórką? Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest Manualny Drenaż Limfatyczny (MDL), często stosowana jest też terapia ultradźwiękami. Body wrapping to kolejny zabieg, na który coraz chętniej stawiają gabinety kosmetyczne, w ofercie których specjalistyczne zabiegi antycellulitowe zajmują coraz ważniejsze miejsce. Uciążliwy cellulit to poważny problem dla każdej kobiety, która chce cieszyć się dobrą formą i zachwycać swym wyglądem. Na szczęście coraz szersza wiedza z zakresu medycyny i kosmetyki sprawia, że walka z tym defektem staje się coraz łatwiejsza.