Jak się pozbyć cellulitu najlepsze sposoby

Jak się pozbyć cellulitu najlepsze sposoby
4.4 (88.28%) 29 votes

Sposoby na pozbycie się cellulitu

Cellulit to problem, z którym zmaga się około 90% kobiet niezależnie od wieku. Pomarańczowa skórka jest arcytrudnym przeciwnikiem, jednak konsekwencja w jej zwalczaniu może przynieść pożądany efekt. Czym właściwie jest cellulit? Powstaje on wskutek zbijania się w grudki komórek tłuszczowych (adipocytów) wokół których rozrasta się zwłókniała tkanka łączna. Najczęściej występuje na udach, pośladkach, biodrach i piersiach, i to o te właśnie miejsca trzeba szczególnie zadbać podczas codziennej pielęgnacji.

Jak pozbyć się cellulitu

Wyróżnia się cztery fazy powstawania tej nieestetycznej przypadłości.

  • Pierwsza jest prawie niezauważalna, ponieważ dopiero po ściśnięciu palcami kawałka skóry można zobaczyć zaczątki cellulitu.
  • W fazie drugiej zaczyna być zauważalny w pozycji stojącej, a po zmarszczeniu skóry można wyczuć drobne grudki.
  • W trzecim stadium rozwoju pojawiają się wyraźne uwypuklenia, które można zauważyć nie tylko w pozycji stojącej, ale także leżącej.
  • W ostatniej fazie znaczne pofałdowania skóry widoczne są w każdej pozycji ciała, a miejsca występowania często robią się bolesne.

Przyczyny powstawania

Główną przyczyną pojawiania się cellulitu jest prowadzony tryb życia. Mało ruchu, niezdrowa dieta, stosowanie używek takich jak papierosy, alkohol, kawa, herbata. Winne są również geny i burze hormonów występujące w okresie dojrzewania, ciąży, czy menopauzy. Przyczyn można upatrywać również w stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, w tym przypadku bardzo ważne jest odpowiednie dobranie pigułek przez lekarza.

Jak walczyć z pomarańczową skórką?

Na początek należy zmienić nawyki żywieniowe i przestawić się na jedzenie 4-5 pełnowartościowych posiłków dziennie. Powinno się unikać węglowodanów prostych, do których należą ciastka, jasne pieczywo czy makaron, tłuszczów trans, które znajdują się w przekąskach typu chipsy, paluszki cukierki, dobrze byłoby unikać także cukru i soli. Dodatkowo trzeba zadbać o odpowiednie nawadnianie organizmu. Szacuje się, że 2-3 litry wody dziennie będą odpowiednie by wspomóc układ limfatyczny i zapobiec obrzękom. Do dobrej diety należy dodać zdrowy ruch fizyczny i to w każdej możliwej postaci, czyli: spacer, marsz, bieg, aerobic, taniec, jazda na rowerze, rolki. Do zdrowej diety i ruchu powinny dołączyć modelujące rajstopy i kremy, które będą bezpośrednio uderzały w pomarańczową skórkę. Przy wyborze tych drugich warto dokładnie zapoznać się z ich składem. Przydatne będą te bogate w: l – karnitynę, algi, wyciągi z kasztanowca, pomarańczy, cytryny, ekstrakt z bluszczy pospolitego i żeń – szenia. Te wszystkie składniki doskonale wspomogą organizm w walce z cellulitem. Warto dodać jeszcze masaże pod prysznicem przy użyciu specjalnych gąbek lub rękawic. Niezależnie od tego z jak dużym problemem się walczy to należy pamiętać o konsekwencji i uporze, bowiem bardzo silny ale kilkudniowy zryw nie przyniesie efektów. Trzeba nastawić się na tygodnie/miesiące walki i nie wierzyć reklamom, które mówią o kremach działających cuda w zaledwie kilka dni.