Sposób na cellulit

Sposób na cellulit
4.6 (92.59%) 27 votes

Cellulit, czyli skórka pomarańczowa – prawdziwa zmora kobiet. Zimą nie stanowi większego problemu, latem spędza sen z powiek wielu przedstawicielkom płci pięknej. Sprawia, że wstydzimy się chodzić w krótkich spodenkach oraz stroju kąpielowym. Jak z nim walczyć? Co zrobić, aby zdeformowana tkanka tłuszczowa nie stanowiła dla nas większego problemu?

Czy jest jakiś sprawdzony sposób na cellulit? Specjaliści twierdzą, że wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań. Oznacza to, że metoda zwalczania pomarańczowej skórki, która działa u jednej kobiety, sprawdzi się również w przypadku drugiej. Niestety, całkowita eliminacja cellulitu wymaga od nas niemało cierpliwości. Dietetycy twierdzą, że nie ma nic lepszego na defekty skóry, aniżeli zdrowa dieta. Aby raz na zawsze pozbyć się pomarańczowej skórki, winniśmy zmodyfikować nasz codzienny plan żywieniowy o produkty bogate w błonnik, owoce oraz warzywa. Ważne są te rzeczy, które przyczyniają się do usuwania toksyn z organizmu. Nie da się ukryć, że odpowiednia suplementacja ma tutaj równie wielkie znaczenie, co dobrze dobrana dieta.

Naukowcy udowodnili, że ciało szybciej pozbywa się nadmiaru tłuszczu, jeżeli jest odpowiednio nawodnione. Nie oznacza to, że powinniśmy spędzać długie godziny – wręcz przeciwnie. Aby pozbyć się skórki pomarańczowej musimy pić dużo wody.

Niestety, nie da się zniwelować cellulitu bez ćwiczeń. Wysiłek fizyczny, chociażby minimalny to absolutna podstawa. Kluczem do sukcesu są regularne treningi. Warto skusić się na coś, co lubimy robić. Może być to joga, bieganie, pływanie czy aerobik. Rodzaj aktywności fizycznej nie ma tu większego znaczenia. Jak często powinniśmy ćwiczyć? Na sam początek 3 dni w tygodniu powinny nam wystarczyć.

Na cellulit doskonały jest… masaż. Tak drogie panie, długi i intensywny masaż miejsc, w którym znajduje się nadmiar skórki pomarańczowej sprawi, że nasze problemy znikną raz na zawsze. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym i użyć w tym celu ulubionego kremu. Osobiście polecam Wam specyfiki na bazie… kofeiny. Jak wiadomo kofeina przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej!

Końcowo warto wspomnieć, że prawdziwym przyjacielem cellulitu są… obcisłe ubrania. Niestety, noszenie skrajnie obcisłych spodni może doprowadzić do problemów z krążeniem krwi, a w efekcie do powstania skórki pomarańczowej.

3 thoughts on “Sposób na cellulit

  • Listopad 8, 2016 at 4:01 pm
    Permalink

    Zmagam się z cellulitem od 3 lat po urodzeniu 2 dziecka, niestety już mam dość…. żadne kremy oraz specjalne okłady na cellulit nie przynoszą u mnie jakichkolwiek efektów :(((

  • Listopad 16, 2016 at 4:02 pm
    Permalink

    Martyna regularne ćwiczenia to podstawa 🙂 i efekty powinny być widoczne w dość krótkim czasie.

  • Marzec 1, 2017 at 10:40 am
    Permalink

    Mam duży cellulit i już nie mam pojęcia jak z nim walczyć. Może zacznę się odchudzać?

Comments are closed.