Jak schudnąć 10 kg? Praktyczne porady

Jak schudnąć 10 kg?

Chyba każdy z nas zastanawiał się chociaż raz w życiu jak szybko schudnąć 10 kg w krótkim czasie. Jak wiadomo, gubienie zbędnych kilogramów nie jest łatwą sprawą, ale trzymając się pewnych wskazówek, można dość szybko uzyskać wymarzoną sylwetkę.

Ile kalorii to 1 kg?

Aby “zrzucić” jeden kilogram masy ciała, musimy spalić około 7 700 kcal, tak więc, aby schudnąć 10 kilogramów, musimy wygenerować deficyt na poziomie 77 000 kalorii — dużo, prawda?
Abyśmy w ogóle zaczęli tracić upragnione kilogramy, musimy skupić się na dwóch rzeczach; pierwsza to odżywianie, a druga to ruch. Bez tych czynników będzie trudno osiągnąć nasz cel.

Jak się odżywiać, aby chudnąć?

Zacznijmy od “diety”. Nie musimy od razu wprowadzać radykalnych zmian w naszym jadłospisie. Na początku spróbujmy wyeliminować albo ograniczyć z naszego “menu” takie składniki jak np. cukier czy węglowodany. Bardzo ważne, abyśmy robili to stopniowo i z głową. Nie chodzi tutaj o całkowite zaprzestanie używania cukru w jeden dzień, gdyż takie zachowanie będzie skutkowało po kilku dniach “rzuceniem” się na słodkie, a wtedy efekt jojo mamy gwarantowany. 

Jak ograniczyć cukry, aby schudnąć 10 kg?

Zacznijmy od słodzenia. Jeżeli słodzisz kawę albo herbatę dwiema łyżeczkami cukru, to spróbuj słodzić tylko jedną. Z czasem Twój organizm się przyzwyczai, a tedy możesz słodzić po pół łyżeczki, a po kilku tygodniach możesz w ogóle przestać słodzić. Zostało naukowo udowodnione, że stopniowe ograniczanie cukry w naszej diecie przynosi lepsze rezultaty niż całkowite wyeliminowanie go z dnia na dzień.
Kolejnym sposobem może być ograniczenie słodkości. Zamiast wszelkiego rodzaju słodkich produktów warto mieć pod ręką jakieś warzywo albo owoc. Starajmy się też zaplanować nasze posiłki, tak abyśmy wiedzieli kiedy powinniśmy jeść. 

Jak zacząć ćwiczyć?

Aby generować deficyt kaloryczny oprócz diety, powinniśmy też zacząć regularnie wykonywać jakąś aktywność fizyczną. Bardzo często z chudnięciem kojarzy się nam bieganie, ale osoby, które do tej pory prowadziły raczej kanapowy styl życia, powinny zacząć od regularnych spacerów na świeżym powietrzu. Już po kilku tygodniach zauważymy różnicę  w samopoczuciu, a regularność takich spacerów sprawi, że nasze ubrania zaczną robić się “większe”. Oczywiście spacery czy bieganie to niejedyna możliwość, abyśmy zaczęli chudnąć. Jeżeli lubisz jeździć na rowerze, albo pływać to rób to! Każda aktywność jest lepsza niż spędzanie czasu na kanapie przed telewizorem.

Zdjęcie kobiety, która schudła. Jak schudnąć 10 kg.
Jak schudnąć 10 kg.

Jaka suplementacja, aby zacząć chudnąć 10 kg?

Kiedy już wprowadzisz powyższe sugestie dotyczące zmiany nawyków, warto wspomóc się suplementami, które pomogą Ci stracić zbędne kilogramy. Więcej odnośnie suplementacji znajdziesz w kolejnym wpisie.

Obraz autorstwa KamranAydinov na Freepik